Facebook haber akışının son güncellemesinden tam bir yıl sonra 6 Mart 2014 Perşembe günü Kaliforniya Menlo Park’ında yer alan merkezinde haber akışında yaptığı önemli revizyonları duyurdu.

facebook-yeni-haber-akisi1

Facebook, haber akışının algoritmasında herhangi bir değişiklik yapmadığını, sadece tasarımsal değişiklik yaptığını önemle vurguladı.  Facebook paylaşımlarının daha canlı olması ve görsellerin daha büyük olması göze çarparken gezinme çubuğunun da yenilenmiş olması Facebook haber akışında paylaşılan içerikler daha kolay ulaşılabilir olmuş. Facebok haber akışındaki yenilik içerisinde yazı font değişikliği yaparak Helvetica, Arial kullanımı ve gruplar, arkadaşlar ve fotoğraflar gibi kırılımların kaldırıldığı göze çarpanlar arasında.  Bir diğer önemli güncelleme ise içeriği paylaşan kişilerin profil fotoğraflarını içeriğin sol kısmında daha belirgin şekilde göstermesi.

 facebook-yeni-haber-akisi

Her zamanki gibi sınırlı kullanıcılarda başlayan tasarımsal güncelleme ileriki günlerde tüm kullanıcılarda da hem web hem de mobilde aynı anda güncellenmeye başlayacak.

facebook-yeni-haber-akisi-mobil