Günümüzde müzik, kişilerle bağlantı kurabilmek için en güçlü ve en eğlenceli yollardan birisi olmuş durumda. Arkadaşlarla birlikte çıkılan uzun araba yolculuklarında, gidilen konserlerde birlikte dinlenilen müziklerle anın paylaşılıp güzel vakit geçirmek herkesin favori aktivitesi…

Peki ya yalnızken dinlenilen müzik? 

Yalnız başına çıkılan bir yolculuktayken, evdeyken ya da işe giderken arkadaşlarla birlikte müzik dinlemenin keyfi nasıl olurdu sizce?

Facebook Müzik Hizmetleri sayesinde arkadaşlarla birlikte müzik dinlemenin artık yeni bir yolu var! Facebook’un yeni getirmiş olduğu bu özellik ile birlikte dinlenilen müziğin istenilen arkadaşlarla beraber dinlenilmesi sağlanıyor. Ayrıca herhangi biri DJ’lik yaparken de grup şeklinde o kişiyi dinleyebilme imkanı da  mevcut.

Nasıl çalışır?

Facebook sohbet çubuğuna tıklanır ve beraber müzik dinlenilmek istenilen arkadaşın isminin üzerine gelinir. Ardından “Listen With – Beraber Dinleyin” butonuna tıklanır. Beraber dinlenilmek istenilen müzik, Facebook Müzik Hizmeti üzerinden sağlanır.

Listen to Music With Your Friends

Bu yeni hizmet sayesinde artık dinlenilen müzik ile ilgili sohbet konusu arkadaşlarla kolaylıkla kurulabilecek. Bu sayede de yeni şarkı keşifleri için gerçekten güzel bir aracı konumunda olacak yeni Facebook Müzik Hizmeti ile müzik artık evrimini değiştireceğe benziyor… 🙂

Facebook arkadaşlarıyla birlikte müzik dinleyebilmek için öncelikle zaman tüneli üzerinde müzik uygulamalarına izin verilmesi gerekli.

Lansmanı 12 Ocak 2012’de başlayan bu yeni özellik ile şimdilik Spotify dan ya da Rdio‘dan arkadaşlarla birlikte müzik dinleyebilme imkanı sunuluyor. Ancak şuan için Spotify ve Rdio, Türkiye için hizmet vermemekte ama yavaş yavaş ülkeleri de bünyelerine eklemeye devam etmekte. Eğer Türkiye sınırları içerisinde Spotify’dan ya da Rdio’dan yararlanan ilk kişilerden olmak istiyorsanız mail hesabınız ile kayıt yaptırıp Türkiye sınırları içerisinde de hizmet verilmeye başladığı anda online uygulamalarından birini indirip Facebook üzerinden müzik dinletinizi arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.