Gece Kulüpleri Facebook, Twitter, Instagram ve web üzerindeki diğer popüler sosyal medya platformlarından hedefledikleri kitlelere kolayca ulaşabilir ve sosyal medyanın gücünden fazlasıyla yararlanabilir… tabii ki stratejik bir sosyal medya pazarlama stratejisi uygularlarsa! Standart pazarlama mesajlarından ziyade güçlü bir iletişim stratejisiyle birlikte entegre edilmiş bir sosyal medya pazarlama stratejisi gece kulüplerini ön sıralara taşıyabilir. ABD’de yer alan ve sosyal medyayı gerçekten etkin ve stratejik kullanan bazı gece kulüplerini sizler inceledik.

gecekulupleri-sosyal-medya-kullanimi

Başarılı Sosyal Medya Stratejisi Kullanan Gece Kulüpleri

Beta Nightclup (Denver): Öncelikle Beta Night Clup’ın Facebook sayfasına bir göz atmanızı tavsiye ederiz; Facebook Beta Night Clup. Kapak fotoğrafı ile gelecek etkinliklerini belirledikleri hashtagler ile kapak fotoğrafında sunmuşlar. Facebook kapak fotoğrafı ile profil fotoğrafının birbirlerini bütünleyici ve dikkat çekici olması ile ayrı bir hava katıyor kulübün Facebook sayfasına… Beta Night Clup, sayfasında etkinlikleri ile ilgili satış öncesi bilet temin edebilme ile ilgili paylaşımlar yaparak sayfasının etkileşim oranını bir hayli yükseklere çekiyor.

The-Beta-Nightclub-Facebook-Kullanimi

Webster Hall (New York City): Webster Hall’ın Twitter sayfasında bolca hashtag kullanımı, yarışmalar ve resim-video paylaşımları göreceksiniz. Webster Hall’ın Twitter’da binlerce takipçisi var ve takipçilerinin ilgisini aktif tutabilmek için çeşitli yarışmalar ile onları ödüllendiriyor. Ayrıca tutarlı hashtag kullanımları ile de ilgili link ve resim paylaşımlarını hedeflediği kitleye kolaylıkla ulaştırabiliyor.

Webster-Hall-Twitter-Kullanimi

The Bank Nightclub (Las Vegas): The Bank Nightclub başarılı bir Instagram kullanım stratejisi oluşturmuş ve Instagram sayfasında binlerce takipçiyi çekmiş. Muhteşem partilerinden göz alıcı fotoğrafları ve partinin en etkili anlarının videosunu Instagramda paylaşan gece kulübü, takipçileriyle olan diyaloğunda oldukça başarılı. Örneğin gece kulübünün Instagram hesabına yüklediği bir parti fotoğrafının altına bir kullanıcı “That’s my leg… haha” yazmış ve The Bank Nightclub’da “what a leg! (lip icon)” yanıtını vermiş. 🙂

the-bank-nighclub-instagram-yorumu

Aslında sadece biraz sabır, emek ve uygun bir strateji gerekiyor!

Herhangi bir sosyal medya platformu için yukarıdaki örneklerden size uygun olanını kullanabilirsiniz. Örneğin hashtag kullanımı sosyal medya yönetimi için eşsiz bir unsurdur. Yukarıdaki bilgilere ek olarak da gece kulüpleri, yerel blog sayfaları oluşturabilir ve bu blog sayfasında gece hayatı hakkında verilen bilgilerin yanı sıra gündüzleri nerelere gidilebileceği hakkında da içerikler paylaşılabilir. Örneğin düzenlenen özel bir parti hakkındaki ilk duyuru blog sayfasından yapılır ve sosyal medya ağları ile de bu duyuru kolayca desteklenebilir. O özel parti içeriğinde partide önemli role sahip olacak dansçılar ve dj hakkında bilgi verilmesi ziyaretçi trafiğinizi mutlaka etkileyecektir. Foursquare kullanımı ise mekanlar konusunda oldukça başarılı bir sosyal medya yönetimi sağlayabilir. Mekana eğlenmeye gelen müşterileri Foursquare’de check-in yaparken fotoğrafta paylaşmaları belirli ödüllerle teşvik edilebilir. Günümüzde, Foursquare’de  bir gece kulübündeyken yapılan check-in sayısı o gece kulübünün popülerliğini ifade eder ve o şehirde bulunup eğlecek bir mekan arayan kişiler Foursquare’de araştırmaya başlar acaba hangi gece kulübü daha popüler diye… Bu sayede de en kalabalık olan mekan tercih edilir.

[box type=”info” align=”aligncenter” ]Sosyal medyanın gücü hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz “Sosyal Medyanın Gücünü Keşfedebildiniz mi?” adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.[/box]