9 senenin sonunda “How I Met Your Mother” dizisinin final bölümünü izleyeceğiz, dokuz sene dile kolay….

ABD’de yayın yapan CBS kanalında 19 eylül 2005’ten beri yayınlanmakta olan, yapımcılığını Carter Bays ve Craig Thomas’ın üstlendiği Amerikan durum komedisidir. Türkiye’de Cnbc-e tarafından yayınlanmaktadır. Ana karakter Ted Mosby, 2030 yılında, kızı ve oğluna anneleriyle nasıl tanıştıklarını anlattığı dizinin diğer karakterleri ise şöyledir: Marshall Eriksen, Lilly Aldrin, Robin Sherbatsky ve Barney Stinson.

how-i-met-your-mother-bitiyor

Dizinin yapımcıları Bays ve Thomas dizideki arkadaşlığı kendi arkadaşlıklarından yola çıkarak yazmışlar. Buna göre Ted karakterinde daha çok Carter Bays öne çıkarken Marshall ve Lilly karakterleri ise Craig Thomas ve eşinden esinlenilmiştir.

Onlarla ağladık, onlarla güldük. Tam dokuz sene boyunca bizden biri oldular. Onları hiç yadırgamadık, bağrımıza bastık. Kimi zaman Barney gibi arkadaşımız, Robin gibi dayanağımız, Marshall-Lily gibi ilişkimiz ve Ted gibi dostumuz olsun istedik. Biz hiç dokuz sene boyunca illa anneyi öğrenelim demedik ki, onların maceraları bize hep yetti. Ama artık bitiyor… Bir kaç gün içinde How I Met Your Mother final yapıyor. Salı günleri eve heyecanlı gelip yeni bölümü artık beklemeyeceğiz.

How I Met Your Mother büyük bir final yapacak! Final bölümünde Ted’in ‘Anne’ ile nasıl tanıştığını sonunda göreceğiz. Bizlere son büyük bir sürpriz yapacaklar. Final bölümünün adı ‘Sonsuz Kadar Sürecek’ olacak ve bu son bölüm bir saat sürecek. Mendillerinizi hazırlayın bizi duygu yüklü bir final bekliyor.

HOW I MET YOUR MOTHER

Dikkat Spoiler İçerir!

9. sezonun 22. Bölümünün sonunda Ted’in söylediği gibi inişler, çıkışlar, hatırlanmaya değmeyecek vasat anlar oldu elbet ancak olması gereken bu değil mi? Mükemmel olması gerekmedi hiçbir zaman hiçbir şeyin. Biz seni böyle de sevdik! 🙂

Evet, sözün bittiği yere 1 hafta kaldı, şu an hala söylenecek bir kaç kelime var. Yeni sezona bu kadar kötü başlayıp da bu kadar efsanevi biten sezon da görmemişimdir herhalde…

Finalden önceki bölümden;

Barney: O yolda yürürken giyeceğim takımı seçmem için bana yardımcı ol.
Ted: O yolda yürüyecek olan Robin. Sen yolun bitiminde bekleyeceksin.
Barney: Tamam, şapele girdiğimde herkesin ayağa kalktığı zaman giyeceğim takım o hâlde.
Ted: Onu da Robin’e yapacaklar.
Barney: Sahi mi? Vay be, erkekler bu düğün olayında iyi düdükleniyormuş değil mi?