Facebook ve internet ilişkisinin birbirine entegre olduğu günümüzde Facebook’un dev bir sosyal ağ merkezi haline dönüştüğü inkar edilemez bir gerçek halini aldı. Doğum günlerini bile Facebook aracılığı ile hatırlayıp kutladığımız bu günlerde ilginç Facebook içerikli hediyelerin de vazgeçilmezliği sosyal medyada tavan yapmakta. Facebook temalı hediyeler ile de offline-çevrimdışı hayatta online-çevrimiçi olmak moda olmuşken bu ilginç Facebook temalı hediyelerden popüler olanlarına bir göz atmak eğlenceli olacak 🙂 .

Facebook Doğum Günü Kartı

“Thank Goodness Facebook remined me that it’s your birthday! – Şükürler olsun ki Facebook bana doğum gününü hatırlattı!” 🙂 Bu kartı sevgilinize göndermemenizi tavsiye ediyorum çünkü her ne kadar bu kart mizah yönünden çok iyi olsa da sevgilinin duygusal yaklaşımı bu mizahı o anda anlamasını engelleyebilir… Özellikle Facebook tutkunu olan arkadaşlarınıza Facebook Doğum Günü kartını gönderebilirsiniz.

Bonaroo Facebook / Film Tişörtleri

Herkes beğenilmekten ve beğendiğini göstermekten oldukça memnun oluyor. Bonaroo popüler filmlerden karakterleri alıp onların beğenildiğini Facebook Like butonunu kullanarak tişört olarak yaratıcı bir şekilde oluşturmanıza izin veriyor.

Facebook Kişisel İleti Bardağı

Hiç şüphesiz ki herkes arada bir mutlaka kendi ihtiyaçlarını Facebook’da kişisel ileti olarak paylaşmakta. İşte bu kupada da kahve sevenler için (kahvekolikler için benim gibi) “Daha çok kahveye ihtiyacım var!” iletisi yazmakta… Bu hediyeyi alan kişiler ofiste, okulda ya da her nerede bu bardak ile kahvelerini yudumlarken bu hediyeyi vereni mutlaka akıllarının bir köşesinden geçireceklerini garanti ederim 🙂 .

Facebook Like ve Dislike Damgaları

Facebook beğeni butonlarını çevrimdışı dünyaya taşımaya ne dersiniz? Örneğin bir akademisyenin sizin vize kağıtlarını kontrol ederken “Beğendim – Like” ya da “Beğenmedim – Dislike” damgaları ile doldurduğunu hayal edin… Ya da sizin ders notlarını… 🙂 Ders notlarının da vize kağıtlarının da “Beğendim – Like” damgalarıyla dolup taşmayacağı aşikar olsa da daha yaratıcı şekilde kullanılabileceği oldukça aşikar. Tamamen sizin hayal gücünüze hitap edebilecek bu Facebook Buton Damgaları hediye olarak ilginç ve dikkat çekici olacaktır.

Facebook Hayatımı Mahvetti Saati

“Facebook ruined my life” özlü mesaj ile donatılmış Facebook saati ile birlikte kişiler Facebook’da çevrimiçi takılırken kollarındaki saate bakarak belki de Facebook’da zaman geçirmekten o anda vazgeçecekler?! Pek inandırıcı olmasa da yine de anlamlı ve mizah yönünden iyi bir hediye olabilir. Yoksa sizin de mi Facebook hayatınızı mahvetti? Öyleyse aşağıya yorum olarak yazın ve hep beraber dersler çıkaralım ya da gülelim ne dersiniz? 🙂