linkedin_customized_icon

 

LinkedIn’in yeni engelleme – bloklama özelliği ile artık istemediğiniz kullanıcıları engelleyebileceksiniz.

İş dünyasının popüler sosyal medya platformu olan LinkedIn, resmi blog sayfasında yaptığı açıklama ile platforma kullanıcı engelleme özelliği getirdiğini duyurdu.

 

LinkedIn’in güvenlik biriminden sorumlu Paul Rockwell, sitede yaptığı açıklamada, kullanıcılar tarafından gelen yoğun istek üzerine bu özelliği aktif ettiklerini belirtti. Kullanıcılar tarafından platformda eksik olarak görülen bu özellik için Change.org sitesi üzerinden bir imza kampanyası oluşturulmuştu. LinkedIn’in de kullanıcı engelleme özelliğini aktifleştirdiğini duyurmasının ardından başlatılan bu imza kampanyası da başarıya ulaşmış oldu.

Basit bir özellik gibi görünse de aslında geliştirilmesinin oldukça zor olduğunu dile getiren Rockwell, bunun için ürün ve özelliklerin entegrasyonu için yeni kullanıcı arayüzü tasarladıklarını belirtti.

Bir kullanıcıyı engellemek istediğinizde yapmanız gereken çok basit. Kullanıcının profil sayfasını açıp “kullanıcıya Inmail gönderin” kısmının yanındaki küçük ok ikonuna tıklayıp açılan menüden “Engelleyin veya Rapor Edin” seçeneğine tıklamanız yeterli.

linkedin-kullanici-engelleme