mad-men-don-draper-7-sezon

Mad Men, 19 Temmuz 2007 tarihinde başlayan 6 sezonluk geçmişiyle dünya çapından tüm reklamcıların ve dizi severlerin dikkatini üstüne çekip ardında 7. Sezonu bekleyen bir sürü takipçisini bıraktı.  13 Nisan’da ise Mad Men severleri dizinin son sezonu yani 7. sezonu ile tekrardan dizinin ana karakteri olan Don Draper’ın ve ortağı olduğu reklam ajansının maceralarına konuk olacak.

Mad Men Dizisi Hakında Kısa Bilgi

Kim olduğunuzun, ne istediğinizin ya da neyi sevdiğinizin hiçbir önemi yok. Herşey elinizdekini nasıl pazarladığınızla alakalı… The Sopranos’un Emmy ödüllü yapımcı ve yazarı Matthew Weiner’den gerçeğin nasıl satılabileceğine dair kışkırtıcı bir dram. 1960′ların New York’unda geçen Mad Men,  sizi herkesin bir şeyler sattığı ve hiçbir şeyin beklentiniz doğrultusunda gerçekleşmediği sürprizlerle dolu bir dünyaya, reklamcılığın güçlü ve görkemli “Altın Çağı”na götürüyor. Egonun hüküm sürdüğü bu dünyada esas oyuncular satış sanatındaki ustalıklarını sergilerken, bazen satışa çıkan kendi özel yaşantıları olacak. Mad Men’de olaylar reklam gurusu Don Draper etrafında dönüyor ama sektörde yerini korumak o kadar kolay değil.

mad-men-7-sezon

Madison Avenue, New York’taki kurgusal Sterling Cooper adlı reklam şirketinde yaşananları yansıtan dizi, 1960’lar Amerikası’nda geçmektedir. Dizide üst düzey reklam şirketi yöneticisi Don Draper (Jon Hamm) ve hayatındaki insanlar konu edilmektedir. Ayrıca 1960’lar Amerikası’ndan günümüze meydana gelen sosyal değişiklikler gözler önüne serilmektedir. Dizi ilk 5 sezonda 1959-1965 arası olayları konu alırken, 6.sezonda 1968 yılı anlatılmıştır. Dönemin içerisinde olan Kennedy Suikasti, Martin Luther King suikasti, Vietnam Savaşı, siyahilere eşitlik gibi pek çok konu anlatılmıştır. Dizi şimdiye kadar dört Altın Küre ve on beş Emmy Ödülü’nün de aralarında olduğu çok sayıda ödül kazanmıştır.

AMC tarafından yayınlanan 15 saniyelik teaser sonrası 7. sezona dair aşağıdaki fotoğraflar sosyal medya üzerinden paylaşılmaya başladı.

Mad_Men_Peggy_Olson_Elisabeth_Moss

Peggy Olson (Elisabeth Moss)

Mad_Men_Roger-Sterling_John_Slattery

Roger Sterling (John Slattery)

Mad_Men_Betty_Francis_January_Jones

Betty Francis (January Jones)

Mad_Men_Megan_Draper_Jessica_Pare

Megan Draper (Jessica Pare)

Mad_Men_Stan_Rizzo

Mad_Men_Joan_Harris_Christina_Hendricks

Joan Harris (Christina Hendricks)

 

Peki Mad Men dizisi günümüzde geçiyor olsaydı dizinin karakterlerinin olmazsa olmazları neler olurdu hiç merak ettiniz mi? 🙂

shutterstock Mad Men dizisi ile ilgili çok güzel bir çalışmaya imza atmış. Buyrun bakalım…

Mad_Men_Donald_Draper

Mad_Men_Peggy_Olson

Mad_Men_Joan_Harris

Mad_Men_Betty_Francis

Mad_Men_Pete_Campbell

Mad_Men_Roger_Sterling