Size kendimden bahsetmeyeceğim çünkü kendim hakkımda gerekli bilgileri verdiğim bazı web sayfaları mevcut. 🙂 Bu ilk makalem değil ama SosyaMobilite Evreni’nde paylaşacağım ilk makale olduğundan ilerde kocaman bir evren olacağını düşündüğüm SosyaMobilite’nin sahip olacağı içerikler ve ismi hakkında kısaca bilgi vermem gerekli diye düşünüyorum… 🙂

Herkes fark etmiştir ki; 2011 yılının sonlarına yaklaşırken bütün sosyal paylaşım sitelerinde ki gündemin ana teması Sosyal Medya.  Sosyal Medya üzerine sunumlar, paylaşımlar, sosyal medya alanında gelişen yeni meslekler, bu mesleklerin unvanları, şirketlerin ve kişilerin sosyal medya içerisinde yer almasıyla elde edebileceği avantajlar ya da dezavantajlar vb. sınırsızca paylaşımlar günden güne artmakta. Peki nedir bu Sosyal Medya? Benim fikrime göre Sosyal Medya kullanım amacına göre değişerek kişiye ya da şirkete, kullanımı doğru şekilde olursa, kesinlikle fayda kazandıracak bir internet mutfağıdır. Öyle bir mutfaktır ki bu, aynı yemek pişirilip sunulmaya devam edilirse damakta bırakacağı tat çok da lezzetli olmayacaktır. O zaman ne yapılmalı? Tabii ki de yaratılmış olunan lezzet geliştirilmeli, baharatları orantılı şekilde ilave edilerek yeni yeni çevrelere ulaşılmalı. İyi bir mutfak şefi yeteneğini geliştirirken uzunca bir ara verirse mutfağa girmeye müşterileri de yavaş yavaş uzaklaşmaya başlayacaktır. Bu yüzden oluşturulmuş olan mutfaktan yani Sosyal Medyadan çok uzak kalmak ileriye değil de geriye doğru dönüş anlamında oluyor.


Bir de diğer bir önemli konu var ki Sosyal Medya‘yı daha değişik bir boyuta taşıyan Mobil Pazarlama.

Hemen hemen 1 yıllık iş deneyimim boyunca hep yazdım. İlgi alanım olan Sosyal Medya ve Mobil Pazarlama konularında yazarak ve çalışarak kendimi daha da çok geliştirme fırsatları buldum. Madem bu mutfağın içerisine girdim neden mutfağımı biraz daha genişletmeyeyim diyerek bu bloğu açmaya karar verdim. Umarım güzel bir başlangıç yapmışımdır diyerek herkese güzel SosyaMobilite’li günler diliyorum.

Not: SosyaMobilite; Sosyal Medya ve Mobil Pazarlama birleşimini içeren, benim tarafımdan oluşturulan bir kelimedir. 🙂

Çiğdem TANKER