2010 FIFA Dünya Kupası SMS kampanyası
2010 FIFA Dünya Kupası için dünya çapında heyecan yaratmak amacı ile “Fly the Flag for Football” kampanyası oluşturuldu. Kampanya dahilinde izinli veritabanına erişim ile hedeflenen kişilerle interaktif SMS şeklinde iletişime geçildi.


Hedef kitlenin 41929’a “Flag” yazıp SMS göndermeleri ya da www.flythesouthafricanflag.mobi mobil web sayfasına girmeleri teşvik edildi. Kişilerin SMS yoluyla sorulan 2 sorunun cevabını mobil web sayfasından bulmaları ve 2010 FIFA Dünya Kupa’sına bilet kazanabilmek için doğru cevap verenlerin 3 arkadaşını davet etmeleri istendi. İsim, soyisim ve GSM numaralarıyla tavsiye edilen arkadaş listelerine kampanyaya katılmalarını teşvik edici SMS’ler gönderildi. Böylece kampanya hızla yayıldı.Kampanyanın sonucunda belirtilen mobil web sayfasına %72 oranında giriş sağlandı.

BP “Taşıtmatik” servisi ile müşteri memnuniyeti daha da arttı!
Türkiye’de BP istasyonları “Taşıtmatik” ismini verdikleri sistem ile müşterileri BP istasyonlarında ödeme yapmayıp ay sonunda kendilerine fatura şeklinde gönderim yapılıp ödemeleri sağlanıyor. Ancak “Taşıtmatik” sistemi her BP istasyonunda geçerli değil. Bu sebepten LBS adı verilen yeni bir sistem geliştirildi ve müşteriler BP ye ait kısa numaraya mesaj atarak “Taşıtmatik” sisteminin geçerli olduğu en yakın BP istasyonunun yerini kendi GSM lerinin lokasyon bilgisine göre öğrenebiliyorlar. Bu mobil çözümü ile BP müşteri memnuniyeti daha arttı ve teşekkür e-mailleri alındı.

Peugeot 3008 modeli için tasarlanan mobil web sayfasına 5000 kişi giriş yaptı!

2009 yılında Peugeot, 3008 modelinin özelliklerini sunmak için yeni mobil web sayfasını yayına aldı. Yeni mobil web sayfası platformu zengin medya içeriği ile desteklenirken dokunmatik ekran yönergeleri ile kullanıcı deneyimlerinin yaşanmasına izin verildi. Mobil web sayfası üzerinden oluşan trafik interaktif SMS ile de desteklendi.
Mobil web sayfası 6 ülkede ( İspanya, Fransa, Hollanda, İtalya, Almanya ve Türkiye ) yayınlandıktan sonra 5000 ziyaretçi kapasitesine ulaştı.

Petrol Ofisi Positive Card Mobile Pazarlama Kampanyası
Mobil kampanyanın amacı Positive Card’ların kullanım oranının Petrol Ofisi aracılığıyla arttırılması. Positive Card kullanan Petrol Ofisi müşterilerine Turkcell, Vodafone ve Avea tarafından çeşitli hediyeler verildi.

Kampanya süresi boyunca Petrol Ofisi’nden Positive Card ile yapılan 100 TL alışveriş tutarına karşılık müşterilere üzerinde özel kod bulunan fişler dağıtıldı. Müşteriler bu fişlerin üzerindeki özel kodları ad ve soyadları ile birlikte 7627’ye gönderdi ve anında hatlarına 30 kontör ya da 7,5 dakika hediye edildi. Kampanya sonucunda Petrol Ofisi istasyonlarında Positive Card kullananların sayısının belirgin bir şekilde arttığı gözlemlenirken Positive Card kullanıcıları da 2 ay içerisinde 1.025.000 sayısına ulaştı.

UBISOFT, SMS ile Oyun Tanıtımı Kampanyası

Video oyun yayıncısı ve geliştiricisi olan Ubisoft oluşturduğu dijital kampanyası ile yeni piyasaya süreceği Tom Clancy’s Splinter Cell: Conviction oyununun tanıtımını yapmayı amaçladı. Kampanya oyunun piyasaya sürülmesinden 2 hafta önce başlatıldı ve oyun severlere “WEAPON” yazıp 441144’e SMS atmaları sonucunda oyunun içerisinde kullanabilecekleri özel silaha bedavaya sahip olacakları sosyal medyadan duyuruldu.Birden bire hızlı bir artış ile Ubisoft mobil üye sayısını ikiye katladı ve yeni üye olanların %80’i bu tür kampanyalardan haber olmak için kayıt oldu. Kampanyadan iki hafta sonra Tom Clancy’s Splinter Cell: Conviction oyunu piyasaya sürüldüğünde %400 civarında oyun geliri elde edildi.