Pinterest, kullanıcıların gizli panoları artık sınırsız bir şekilde kullanabileceğini 28 Şubat Cuma günü duyurdu. Daha öncesinde, bir kullanıcı sadece 6 tane gizli pano oluşturabiliyordu. Şimdi ise sınırsız bir şekilde gizli pano oluşturabilme özelliği Pinterest kullanıcılarına güzel bir haber oldu.

pinterest-sinirsiz-gizli-pano

İlk defa 2012 yılında Pinterest, kullanıcılarına sadece 3 tane gizli pano oluşturma seçeneğini sürpriz partilerini ya da gizli etkinliklerini ailelerinden-arkadaşlarından kolayca gizleyebilmeleri için sunmuştu. Geçtiğimiz Kasım ayında ise bu gizli pano oluşturabilme sayısını ise 6’ya çıkartmıştı.

Gizi panoların esas dikkat çeken özelliği ise bir kişi ya da ortaklaşa birkaç kişi tarafından kullanılabilir olması. Örneğin evlilik planını herkesten gizlemek isteyen bir Pinterest kullanıcısı, oluşturduğu gizli panolar aracılığıyla sadece ailesi ya da sevdiği arkadaşları ile gizlice planları üzerinde çalışabilir.

pinterest-gizli-pano1

Pinterest kendi resmi blogunda gizli panoların sınırsız olmasını şöyle sözlerle duyurdu; “With unlimited secret boards, there’s no limit to the number of ways for you to plan, contemplate, practice and explore all the things you want to do. Go ahead, keep it a secret.”

Gizli Pano Nasıl Oluşturulur?

Bir gizli pano oluşturmak için profilinizin en alt kısmına gidin ve gizli pano oluştur anlamındaki “create secret board” ifadesine tıklayın. Burada “secret” özelliğinin açık (yani “on”) olduğunu göreceksiniz. Gizli pano oluşturmanın diğer bir yolu ise her zamanki gibi üst araç çubuğundaki “Add” butonuna tıklayarak “Create Board” u seçmek ve açılan pencerede aktif olamayan “Secret” ayarını açarak aktif hale getirmek. Bu şekilde gizli panonunuzu oluşturduktan sonra bu panoya eklediğiniz pinler hiçbir yerde gözükmez.