Apple, iPhone tanıtım videolarına hız katmış durumda… Ancak bu defa Apple’dan çok özel bir video tanıtımı geldi.

Apple’ın iPhone modellerinde en fazla üzerine düştüğü özelliklerin başında kamera donanımı geliyor tabii ki. Apple, bu konuyla ilgili iddialı sensörler kullansa da yazılım kısmında da sundukları ile iPhone’un kamerasını zirveye taşımayı başardı.

 

Apple son olarak iPhone 6s, iPhone 6s Plus ve iPhone SE modellerinde 12MP çözünürlüklü Sony üretimi bir sensöre yer verdi. 1/3″ büyüklüğünde olan söz konusu sensöre f/2.2 diyafram açıklığına sahip lens ve çift LED flaş eşlik ediyor. Faz algılamalı odaklama gerçekleştiren kamera ayrıca 4K video kaydı gerçekleştirebiliyor. iPhone 6s ailesinin ön kamerası ise f/2.2 diyaframa sahip ve 5MP çözünürlüğünde.

Apple bugüne kadar iPhone telefonların kamera yeteneklerini sergileyen birçok tanıtım videosu yayınladı. Şirket bu defa 8 Mayıs Pazar günü kutlanacak Anneler Günü’ne özel bir video yayınladı. Videoda iPhone modellerinin ön ve arka kamerasıyla çekilen çok özel fotoğraflar yer alıyor.

Kullanıcılar tarafından gönderilen fotoğraflarda anne ve çocuk arasındaki bağı gösteren çok özel anlar akustik gitar eşliğinde sunuluyor. Alt bölümdeki video aracılığıyla bu çok özel anlara göz atabilirsiniz.