Amerika başkanlık seçimine damgasını vuran Barack Obama, sosyal medyanın gücünü  kullanarak secimlerin kaderini adeta büyük bir oranda değiştirmişti. Son olarak da Barack Obamaya ait bir hesabın Google+`da açılmasıyla birlikte herkesin aklına acaba gerçek hesabı mı  sorusu gelirken Barack Obama`nın da açıklama yapmasıyla birlikte bu sorular netlik kazandı. Evet Barack Obama Google+ hesabı olduğunu doğruladı. Bu sayede Barak Obama Google+  kullanırken insanları eyaletlere göre bilgilendirebilecek  ve onlarla Hanout görüşmeler yapabilecek. İnternet platformlarını kullanarak canlı yayın yapmayı seven biri olan Obama’nın Google+ Hangout`u başarı ile sağlayacağı faydaları çok iyi kullanabileceğini düşünmekteyiz.

Google için bu durum mutlaka gurur verici olmuştur. Barack Obama‘nın hakkında kısmına girildiğinde ise “This is the official Google+ page of Obama for America, President Barack Obama’s 2012 campaign. Follow to say you’re in for 2012.”: “Obama`nin Amerika için resmi Google+ hesabına hoş geldiniz. Başkan Barack Obama`nın 2012 kampanyası. 2012 ben de sizde varım demek için takip edin” yazısı Obama hayranlarını karşılamaktadır. Kampanyanın amacı 2012’de de Barack Obama’yı 2. dönemi için de başkan yapmak için sosyal medya kullanımı ile oluşturacağı seçim kampanyası açısından önemli bir adımdır. Çünkü geçen seçimlerde Obama`yı Twitter üzerinden takip eden milyonlar Obama`ya destek verdi ve artık o yeni milyonlar aynı şekilde Google+`da da yer almaya başladı. Tabi ki Başkan`ın bunu kaçırmak istememesi gayet doğal. Kısa bir süre içerisinde de Google+’da 4685 + takipçi kazanmayı da başarmıştır.

Facebook üzerinde şuanda 24 milyon takipçiye ulaşan Obama`yı, Twitter’da da 11 milyon kişi takip ediyor. Şimdi ise Larry’de (Google+ kurucusu) bir gün 38 milyon hayranı olan Justin Bieber`in Google+ hesabını açmasının hayalini kuruyor olsa gerek 🙂 .