Öncelikle sizi biraz daha yakından tanıyalım, kurucularınız kimdir?

KuponNow, uzun yıllar yurt dışında edindiği iş tecrübesiyle  Ahmet İplikçi ve  Koç Holding’de 10 yılı aşkın bir süre süren üst düzey yöneticilik tecrübesinden sonra bu projeye yönelen Şaylan Muştu tarafından kurulmuştur.

KuponNow`ın kurucusu olarak güçlü rakipleriniz var iken sizi bu alana yönlendiren şey neydi?

Aslında kupon denildiğinde akla gelen grup satın alma ya da halk tabiriyle fırsat sitelerinden değiliz. Dolayısıyla çok rakibimiz yok. E-ticaret Türkiye’de en hızlı büyüyen sektörlerden biri olmanın yanı sıra bir çok yeni fırsatı da içinde barındırıyor. İş modelimizin benzer sitelere göre yakın gelecekte çok daha avantajlı olacağını umuyoruz. Web sayfamız tüm projenin çatısı olmakla birlikte aslında mobil bir projeyiz. Bu anlamda mobil projelerin gelecekte daha ön planda olacağını düşünüyoruz. Ayrıca kullanıcı için hiçbir ücret talep etmememiz de projemizin paylaşılabilirliğini ve WOM etkisini güçlendirecektir.

KuponNow`ın sistemi rakiplere oranlar biraz daha farklı anladığımız kadarıyla, bize biraz KuponNow` ın çalışma sisteminden bahseder misiniz?

KuponNow’da asıl odağımız olan tüm kuponlar ücretsiz. Siteye üye olmak da aplikasyonumuzu indirmek de tabii. Biz aynı anda lokasyon ve web bazlı bir reklam mecrası hem de insanları kuponlar doğrultusunda markalarda alışverişe yönlendirecek bir projeyiz. Kullanıcı KuponNow‘dan veya aplikasyonu indirerek üye olduğunda  bulunduğu ya da gitmek istediği noktadaki tüm kuponları ücretsiz olarak üretip ödemesini üye firmamıza yapıyor. Gelir modelimiz markaların şube bazında ücretlendirilmesine dayalı. Diğer taraftan kullanıcı için kuponu kullanamama sıkıntısı yok. Ayrıca grup satın alma sektöründe hep zincir markalar hedeflenirken KuponNow’da çok küçük işletmelerin de kendi çevresindeki insanlara cüzi bütçelerle ulaşmasını sağlıyoruz.

KuponNow`ın adının duyulması için sosyal medya çalışmalarınız var mıdır?

Şu anda bu çalışmaları yürüten bir sosyal medya uzmanı arkadaşımız var. Aynı zamanda tüm çalışanlarımız ve üye firmalarımızla bu işleri yürütmeye çalışıyoruz. Yakın zamanda bu sosyal mecralarda hediye kuponlar ve  farklı yarışmalarla daha da göz önünde olacağız.

Anladığımız kadarıyla mobil teknolojiyi kullanmayı seviyorsunuz 🙂 , KuponNow için yaptığınız mobil yatırımlar arasında neler vardır?

Mobil aplikasyonumuz için çok yoğun bir çaba sarfediyoruz. Hatta web sayfamızın mobil aplikasyonumuz doğrultusunda hazırlandığını söyleyebiliriz.  Mobil dünya size lokasyon teknolojisiyle şu anda tüm büyük markaların üzerinde durduğu “kişiye özel pazarlama” şansını sunuyor.

Aplikasyonumuz lokasyon bazlı yani bulunduğunuz ya da gitmek istediğiniz yerdeki indirimleri karşınıza çıkarıyor. Dolayısıyla bir marka semte, kişiye özel kuponlarını, kampanyalarını gösterme şansı buluyor. Şu anda “push notification” (tam Türkçe’si yok ama push bildirim diyebiliriz) üzerinde çalışıyoruz. Bir anlamda SMS’in gelişmiş versiyonu da diyebiliriz çünkü telefon operatöründen bağımsız sadece internet bağlantısı gerektiren bir teknoloji. Bu anlamda gelişmeleri de takip ederek kullanıcılarımıza ve üye markalarımıza daha çok avantaj sağlamak istiyoruz.