Sosyal Medya hakkında birçok konuda yazı yazmaya devam eden SosyaMobilite bu konuda kendini geliştirmek isteyen kişiler için MedyaBug ortaklığıyla Sosyal Medya Eğitimi veriyor.

Yazımızda kısaca sosyal medya tanımı yapılacak; sosyal medya eğitimi kimler almalı, sosyal medya eğitiminin öneminden ve avantajlarından bahsedeceğiz. En son kısımda ise sosyal medya eğitimi almak için neler yapmanız gerektiğini anlatacağız.

 

Sosyal Medya Nedir?

Sosyal medya kitlelerin hızlı bir şekilde iletişime geçebilmesiyle hızlı bir bilgi paylaşımı üzerine kurulmuş platformların bütününe denir. “Sosyal medya nedir?” adlı yazımızı okuyarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Sosyal Medya Eğitimini Kimler Almalı?

Sosyal medya alanında kariyer yapmak isteyen kişiler, ünlüler, siyasetçiler, kurumlar… Yani kısaca sosyal medyada var olan herkesin bu eğitimi alması gerekmektedir.

Sosyal Medya Eğitimi Neden Önemlidir?

Sosyal medya üzerine bir kariyer yapmak istiyorsanız veya yazdığınız bir postun/tweet’in başınıza büyük bela açmasını istemiyorsanız sosyal medya eğitimi önemlidir.

Sosyal Medya Eğitiminin Kariyer için Avantajı Nedir?

Sosyal medya alanında kariyer yapmak istiyorsanız sosyal medya eğitimini mutlaka almalısınız. Genel olarak sektörde iki kısım var. Alaylı denilen kısım ve eğitimli denilen kısım. İş görüşmelerine gittiğiniz zaman alaylı kişiyle karşılaştırıldığınızda, siz eğitimli olduğunuz için bir adım daha önde olursunuz.

Birçok firmanın insan kaynakları, eğitimli kişileri ön planda tuttuklarını söylemişlerdir.

Sosyal Medya Eğitimini Bireyler Neden Almalı?

Buradaki bireylerden kastımız bu alanda kariyer yapmak istemeyen fakat sosyal medya hesabını iyi yönetmek isteyen kişilerdir. Bunlar normal bir vatandaş, ünlü veya siyasetçi olabilir.

Ünlü kişilerin sosyal medya eğitimi almasının en büyük nedeni paylaşılabilecek yanlış bir mesajın ya da paylaşımı yapılan yanlış bir bilginin büyük kitlelerin negatif etkisini toplayabilecek bir güce sahip olması…

Normal vatandaş olarak bu eğitimi alarak nasıl kitlelere hitap edebileceği, nasıl daha fazla takipçi kazanılabileceği, ilgilendiği sektörde bulunan kişilere nasıl ulaşabileceği gibi birçok konuda bilgi sahibi olunacak. Belki de böylece çoğu kişi aradığı ve arzuladığı işi bulabilecek.

Sosyal Medya Eğitimi Almak İçin Ne Yapmalıyım?

MedyaBug işbirliğiyle verilecek olan sosyal medya eğitimi sizlere çok büyük avantajlar sağlayacak. Canlı şekilde sosyal medya yönetimi, post paylaşımı, reklam verme gibi konularda sizlere güzel ve özel eğitim vermek için elimizden geleni yapıyoruz. 🙂

Siz de sosyal medya eğitimini almak, sosyal medya dünyasında yerinizi en güzel yerlere taşımak istiyorsanız info@medyabug.com adresine mail atabilir veya 0534 524 03 43 telefon numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.