"At Any Price" Red Carpet Arrivals - 2013 SXSW Music, Film + Interactive Festival

SXSW, dünyanın her yerinden bir sürü ziyaretçi akınına uğrayan ve 1987 yılından beri her yıl düzenlenen büyük bir festivaldir. Yukarıdaki fotoğraf da geçen yılki SXSW festivalinden bir kare. 2014 SXSW festivalinde de yine film gösterimleri, konserler, oyunlar ve teknoloji etkinlileri olacak. 2014 SXSW festivalinde neler olduğuna dair bir fikriniz yoksa aşağıdaki liste sizlere önemli bilgileri sunacaktır.

2014 SXSW, 7-16 Mart Tarihleri Arasında!

Aşağıdaki fotoğrafta Bruce Sprinsteen geçmiş SXSW etkiğinde konuşma yapıyor. SXSW festivali üç ana temel gruptan oluşmaktadır. SXSW İnteraktif, teknoloji ve oyun odaklı etkinliği 7-11 Mart tarihleri arasında gerçekleşiyor. SXSW Film grubu ise 7-15 Mart tarihleri arasında film sahnelerine odaklanıyor ve film endüstrisiyle alakalı konuşmalar yapılıyor. Son olarak da SXSW Müzik grubu ise 11-16 Mart tarihleri arasında canlı konserler düzenliyor. SXSW Festivalinin tüm programını SXSW linkinden inceleyebilirsiniz.

SXSW Keynote: Bruce Springsteen - 2012 SXSW Music, Film + Interactive Festival

SXSW İnteraktif, Muhteşem Teknoloji Etkinliklerine Ev Sahipliği Yapıyor!

SXSW İnteraktif, her yıl olduğu gibi bu yıl da müthiş teknoloji etkinliklerine sahip. Açılış konuşması bu yıl Adam Savage’dan geliyor.  Bir hayli heyecanlı geçen etkinlik konuşması ise dün, 10 Mart Pazar günü NSA hakkında video konferansı yapan Edward Snowden oldu. Julian Asange ise 8 Mart’ta canlı konferansa katıldı.

Premiere Of Warner Bros. Pictures And Legendary Pictures' "Pacific Rim" - Arrivals

SXSW Festivalinde Film Gösterimleri ve Sohbetleri

Lena Dunham, 10 Mart tarihinde açılış konuşmasını yaptı. Konuşmacı olan diğer büyük isimler ise Nic Cage, Robert Rodriguez, Rob Corddry, Robert Duvall, Jon Favreau… Festivalde gösterime sunulacak filmler ise “Beyond Clueless”, “Doc of Dead”, “A Wolf at the Door”. Bu linkten SXSW Film konuşmacılarının listesine göz atabilirsiniz.

Premiere Of Universal Pictures' "This Is 40" - Arrivals

SXSW Müzik Konserleri ve Röportajları

Bu yıl SXSW’de 50 Cent 11 Mart tarihinde canlı performansta bulunacak. Diğer sahne alacak gruplar ve isimler: Los Lonely Boys, Foster the People, Washed Out ve Childish Gambino. 13 Mart tarihinde ise Gary Numan, 15 Mart tarihinde de Belle & Sebastian’ın solisti Stuart Murdoch ile röportajlar yapılacak.

SXSW2014-Muzik-festivali

SXSW Mobil Uygulaması

SXSW festivali hakkında detaylı bilgi almak isterseniz ve anında festival ile ilgili güncellemelere erişmek isterseniz SXSW’nun resmi mobil uygulaması SXSW® GO, App Store’dan ya da Google Play’den indirebilir. Uygulama ücretsizdir.

SXSW2014-muzik-Film-interaktif-festival